BETT Show 2018
A 2018. évi British Educational Training and Technology Show (BETT) nemzetközi oktatástechnológiai kiállításon a magyar pavilon teljeskörű kivitelezésével kapcsolatos dokumentumok az alábbi linkeken érhetőek el.
Ajánlattételre felhívott gazdasági szereplők
INTERREG Danube Transnational Programme
Az EcoInn Danube egy ökoinnovációs fejlesztések támogatását célzó projekt. A téma hangsúlyosan a megújuló energiákra és az energiahatékonyságra fókuszál. Kiemelt cél a témával kapcsolatos K+F+I eredmények létrehozásának erősítése és regionális-nemzetközi szinten történő terjesztése, a fejlesztők és az ipari felvevő oldal üzleti kapcsolatainak erősítése.
A Digitális Jólét Nonprofit Kft. egy 16 fős konzurcium tagjaként vesz részt a pályázatban. Társaságunk a projekt keretében a hazai ökoinnovációs helyzet felmérésében, a szakértői adatbázis összeállításában és az egyik munkacsoport vezetőjeként a pilot projektek összeállításában vállalt szerepet.
Az EcoInn Danube projekt során képződő szakmai adatbázis, illetve a kialakuló kapcsolatrendszer hatékonyan támogatja a Digitális Exportfejlesztési Stratégiában és a Digitális Startup Startégiában való közreműködésünket.
A projekt időtartama: 2016. december – 2019. május (30 hónap)
További információk a projektről.
Az Excellence-in-ReSTI projekt célja a kutatási, szociális és technológiai innovációs projektmenedzsment képességek fejlesztése, az együttműködések elősegítése, tudásbázis kialakítása és tanácsadás nyújtása, azzal a céllal, hogy a Duna régió országainak pályázati abszorpciós képessége jelentős mértékben megnövekedjen.
A Digitális Jólét Nonprofit Kft. egy 12 fős konzurcium tagjaként vesz részt a pályázatban. Társaságunk a projekt keretében a hazai innovációs projektek helyzetének felmérésében, a szakértői adatbázis összeállításában és a projekt eredményeként létrejövő távoktatási rendszer szellemi tulajdon és technológia transzfer moduljának összeállításában vállalt szerepet.
Az Excellence-in-ReSTI projekt kapcsán kialakításra kerülő nyílt forrású oktatási modul és a kialakuló nemzetközi kapcsolatrendszer hozzájárul a régiós tapasztalatok megismeréséhez, szintetizálásához, és ezáltal a Digitális Oktatási Stratégia eredményesebb megvalósításához.
A projekt időtartama: 2017. február- 2019. július (30 hónap)
További információk a projektről.
International Visegrad Fund Strategic Grants
A „Központi értékek – közös örökségünk a kortárs közép-európai designban” projekt célja, hogy a közös közép-európai gyökereink, a kézműves és formatervezési hagyományok, valamint ezek 21. századi továbbélése kapcsolatát a piacképesség szempontjából vizsgálja meg és konkrét, valós válaszokat adjon a témában érdekelt designerek, befektetők és más szakemberek kérdéseire.
A Digitális Jólét Nonprofit Kft. konzorciumvezetőként vesz részt a pályázatban, amelynek a nagyobbik része már megvalósult a 2016-os Design Hét Budapest ideje alatt. A témával kapcsolatos kiállítás, szakmai konferencia, illetve befektetői workshop került megszervezésre, amelyet 2017 első felében a projekt partner visegrádi országokban speciális workshopok egészítenek ki.
A projekt időtartama: 2016. szeptember – 2017. augusztus (12 hónap)
A projektről készült tájékoztató kiadvány.
További információk az International Visegrad Fund pályázatairól.